Blog

 

Při zprostředkování nájmů, a zvláště při stanovování ceny nájemného na tento dotaz často narážím. V nájemních smlouvách musí být dle zákona nájemné a zálohy na služby uvedené jako samostatné částky. Mnoho majitelů pak chce platbu fondu oprav zahrnout do záloh na služby. Je to ale takto správně? Odpověď najdete níže v mém článku.

Jak pronajmout svůj byt a minimalizovat riziko, že se od někoho nakazí? Níže v článku najdete, jak to dělám já, a doufám, že Vám mé tipy pomůžou, zvláště pokud byt pronajímáte svépomocí.

Tento článek je založen na mém osobním odhadu, mých zkušenostech, článcích které jsem četl a zajímavých rozhovorech s mými kolegy. Zároveň zde uplatňuji to, jak vnímám chování kupujících a prodávajících v současné době. Není se tedy třeba bát složitých ekonomických analýz či odborných termínů - nejsou tu. Jen Vám chci prostě pomoci udělat si...

Vím, že hned ze začátku roku začínám s nepříjemným tématem, ale co se dá dělat. Tak pojďme na to, ať to máme za sebou!

O úspěchu prodeje vždy rozhoduje správná prodejní cena. Příliš vysoká cena a tedy "přepálený" začátek totiž může vést k dlouhému a nákladnému proces prodeje, kdy s přibývajícím časem zároveň narůstá tlak potencionálních zájemců na slevu. Taková sleva (a tedy ztráta) pak často může být vysoká, oproti tomu, když cenu správně nastavíme hned na začátku...

Včera jsme s klientem podepisovali smluvní dokumentaci rovnou k jeho dvěma nemovitostem - k chalupě u Roudnice nad Labem a k bytu v Praze na Žižkově. Oba podpisy se vedly v dobré náladě, v klídku a příjemné atmosféře. Z takového průběhu mám vždycky radost. Důvodů, proč všechno proběhlo tak hladce, bylo hned několik.

Letáky jsou prý již pasé, či jsou považovány za zbytečné a neekologické. A prý je vlastně nikdo nečte. No, dalo by se s tím souhlasit, kdyby tu ovšem nebyl jeden malý detail. Totiž, že fungují!